Zawartość

Trening Personalny

Trening Personalny, czym jest i jak wygląda ?

 

Chcesz zadbać o swoją formę? W skuteczny sposób pomoże w tym trening personalny, który będzie pilnował postępów i dbał o to, aby wszystkie zadania były wykonywane prawidłowo i w odpowiedni sposób, bezpieczny dla zdrowia.

 

Co to jest trening personalny?

Trening personalny to ćwiczenia pod okiem fachowego instruktora, który układa dla swojego klienta trening personalny i dopasowuje go do indywidualnych potrzeb. Trener personalny troszczy się także o dietę podopiecznego. Dzięki temu dbanie o ciało odbywa się w kompleksowym zakresie. Można dzięki temu mówić o postępach, a także o tym, że faktycznie coś w naszym życiu się zmieni.

Jak wygląda trening personalny?

Konieczne jest ustalenie harmonogramu ćwiczeń oraz spotkań z trenerem, podczas których wykonywane będą kolejne serie na poszczególne partie ciała. Dzięki temu, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będzie się słuchało uwag trenera, można będzie z treningu na trening stawać się coraz lepszym. Będzie się miało dzięki temu bardzo dobrą kondycję, a w dodatku można będzie poprawić wygląd swojego ciała. Jeżeli już wiesz, trening personalny jak wygląda, warto zapoznać się z innymi kwestiami związanymi z dbaniem o siebie.

Co nam daje indywidualny trening?

Dzięki temu, że zgłosić się na indywidualny trening personalny youtube, będziesz w stanie w kompleksowy sposób zadbać o siebie.

Zyskasz pewność, że ćwiczenia będą indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb, jak na to wskazuje trening personalny opis.

 

Ile kosztuje trener personalny? 

Trening personalny online może kosztować różnie, w zależności od doświadczenia instruktora, a także od tego, jak dużo treningów w tygodniu będzie się odbywało pod jego okiem.

Na pewno jednak trening personalny cena, którego jest wysoka będzie zadowalający dla klienta pod każdym względem.

Trening personalny  zwany także treningiem “jeden na jeden” jest to trening prowadzony pod okiem trenera. Trening personalny charakteryzuje się tym, że ukierunkowany jest na osiągnięcie indywidualnych celów trenowanej osoby.

Istnieje możliwość trenowania z dowolnie wybranym trenerem. Dana osoba umawia się bezpośrednio z instruktorem, w godzinach, które najbardziej odpowiadają uczestnikowi.

Na czym polega trening personalny?

Zestaw ćwiczeń jest dobrany odpowiednio do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej, a na każdym kroku sprawdzana i korygowana jest poprawność ich wykonywania. Każdy trening będzie wyglądał inaczej, zależy to od predyspozycji osoby ćwiczącej, celów a także od trenera. Ważną rolę odgrywa doświadczenie w pracy trenera. Ponadto zakres wiedzy, której często nie jesteśmy w stanie zweryfikować, dlatego bardzo ważne jest, aby trener był sprawdzony. Właściwie przeprowadzony trening i włączenie odpowiedniej diety daje nam gwarancję dużo szybszego uzyskania pożądanych efektów. Trening personalny gwarantuje także brak nudy i monotonii. Podczas treningu personalnego nie tracimy motywacji do dalszej walki i działania, z tego względu, że cały czas czuwa nad nami trener.

Rodzajem treningu personalnego jest trening orientacyjny. Trening orientacyjny jest to jednostka treningowa o charakterze wprowadzającym w świat treningu siłowego. Trening orientacyjny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób początkujących, które dotychczas nie miały do czynienia z treningiem siłowym.

W Niku Fitness można dowolnie wybrać trenera, z którym będzie odbywać się sesja wprowadzająca.

  • możliwość zapoznania się z siłownią i sprzętami, które się na niej znajdują,
  • sprawdzenie swoich możliwości treningowych i predyspozycji
  • bezpośredni kontakt z trenerem
  • opracowanie planu treningowego

Jakie efekty przynoszą treningi personalne?

trening personalny przynosi dużo większe efekty niż samodzielny trening, dlatego że cały czas czuwa nad nami trener, który nie tylko dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń dostosowany do naszych potrzeb, ale także czuwa nad prawidłowością wykonywanych ćwiczeń. Motywuje nas do większej pracy i wysiłku. Dzięki czemu ćwiczenia są efektywniejsze i bezpieczniejsze od standardowego treningu. Efektem może być zmniejszenie wagi lub obwodów, budowanie masy mięśniowej, rzeźbienie sylwetki lub poprawa kondycji.

Dla kogo przeznaczone są treningi personalne?

Jeśli współpracujemy z dobrym trenerem nie ma żadnych przeciwwskazań. Nawet osoby, z różnego rodzaju schorzeniami mogą korzystać takiej sesji, aby pozostać w dobrej formie. Trening personalny przynosi dużo lepsze efekty dla osoby ćwiczącej ma na to wpływ wiele różnych czynników, ale przede wszystkim to zasługa odpowiedniego planu treningowego, dodatkowej motywacji i wsparcie psychiczne ze strony trenera. Dlatego jeśli chciałbyś zacząć pracę nad własnym zdrowiem, sylwetką i samopoczuciem polecamy ten rodzaj treningu.

Nie czekaj!

Umów się na trening już dziś! Nasi eksperci czekają na Ciebie każdego dnia.

Możesz umówić się na trening bezpośrednio podczas pobytu w klubie lub drogą telefoniczną i e-mail.