Zawartość

TRX

  • TRX wzmacnia Core

TRX w Niku Fitness Poznań

TRX to ciekawy system ćwiczeń opracowany przez komandosa z jednostki specjalnej. Ideą treningu było przygotowanie żołnierzy do walki w trudnych warunkach bojowych. Trening na TRX wykonywany jest za pomocą Taśm. Dzięki ćwiczeniom angażowane są wszystkie mięśnie naszego ciała, ale również mięśnie głębokie, których przy normalnych ćwiczeniach na maszynach, nie jesteśmy w stanie aktywować aż do tego stopnia. Ponadto w jednym ćwiczeniu może być zaangażowanych kilka partii mięśni. Tego rodzaju ćwiczenia stabilizują nasze całe ciało. System ćwiczeń składa się z około 300 różnych ćwiczeń. Co ciekawe podczas ćwiczeń na TRX wykorzystujemy jedynie obciążenie naszego ciała, co zmniejsza ryzyko powstania kontuzji. TRX pozwala nam również samemu regulować stopień trudności danych ćwiczeń poprzez odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości.

TRX: Na czym polega?

Jest wiele ćwiczeń, które można wykonać na TRX. Można się wesprzeć gotowymi ćwiczeniami z Internetu, nawet można znaleźć tego rodzaju ćwiczenia na naszym kanale na Youtube. W przypadku treningu TRX dobrze jest poradzić się trenera na siłowni. Trener, z pewnością doradzi, jakie ćwiczenia dla danej osoby byłby najlepsze i najbardziej efektywne i sprawi, że trening będzie dobrany do Twoich celów. Taśmy od TRX są bardzo wytrzymałe, dlatego bez obaw, można swobodnie wykonywać trening. Ćwiczenia są bezpieczne ze względu na to, że w czasie ćwiczeń pracuje się tylko i wyłącznie za pomocą obciążenia własnego ciała.

TRX: Efekty

– wzmocnienie mięśni głębokich
– poprawa koordynacji ruchowej
– wyrzeźbienie głównych partii mięśni
– wysmuklenie sylwetki
– ciekawy zestaw ćwiczeń jako dodatek do głównego treningu

TRX: Dla kogo?

Ćwiczenia TRX są dla każdego, trening jest skierowany do każdej grupy wiekowej niezależnie od stopnia zaawansowania. Ze względu na różnorodność ćwiczeń każda osoba znajdzie coś dla siebie czy początkująca czy zaawansowane. Ponadto ćwiczenia stanowią ciekawe uzupełnienie podstawowych grup mięśniowych. Trening TRX wzmacnia mięśnie głębokie, które w podstawowym treningu siłowym nie są aktywowane, a które stanowią podstawę stabilnego tułowia.

 Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć TRX, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.