Zawartość

Jako profilaktyka

Czy jeśli jestem zdrowy to czy warto przyjść na taki trening?

Oczywiście, że warto!

To nie musi być tylko rehabilitacja, to przede wszystkim powinna być profilaktyka.

Trening medyczny  pomoże Ci pozostać w dobrym zdrowiu i zapobiec dysfunkcjom/urazom.

Każdy z nas kto jest świadomy siebie i dba o swoje potrzeby powinien zadbać o zdrowie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy siedzący tryb życia prowadzi większa część społeczeństwa.

Nie pozwól, aby twój kręgosłup był przykuty do kanapy i telewizora, tylko wstań i zrób coś ze sobą.

Trening medyczny doskonale wzmocni Twoje mięśnie a nie tylko ich główne partie. Taki rodzaj ćwiczeń oddziałuje na mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za stabilizację. Dzięki nim zapobiegamy i leczymy wady postawy. To fundament podtrzymujący szkielet osiowy. Mięśnie głębokie nas zabezpieczają i wspomagają właściwą koordynację i równowagę ciała.

Trening medyczny wspomaga naszą propriocepcję. Propriocepcja jest niczym innym jak zmysłem orientacji ułożenia części własnego ciała.

Ćwiczenia propriocepcyjne należą do treningu funkcjonalnego, który poprawia nasze zdolności motoryczne.

Niewiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego podczas zwykłych codziennych czynności doświadczamy kontuzji (np. podczas noszenia zakupów, chodzenia, sprzątania).

Wiele osób regularnie trenujących na siłowni wygląda olśniewająco, ale niestety nie idzie to w parze z tym, co dzieje się we wnętrzu ich organizmu.  Rdzeń i stabilność sylwetki są bardzo dalekie od ideału.

Trening medyczny jest również wskazany, dla osób z dużą otyłością. Wynika to z kilku czynników. Jeśli dana osoba ma już otyłość, nie powinna zbytnio obciążać stawów czyli skakać, biegać, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego taki rodzaj treningu pobudzi nasze ciało do dalszych ćwiczeń. Trener zmotywuje do działania i sprawi, że dana osoba lepiej poczuje się we własnej skórze.

W Niku Rehab dbamy o komfort klientów. Dlatego też te treningi odbywają się w osobnej sali dzięki czemu ich uczestnicy, nie czują się skrępowani.

Nie czekaj!

Umów się na trening medyczny już dziś! Nasi eksperci czekają na Ciebie każdego dnia.

Możesz umówić się na trening bezpośrednio podczas pobytu w klubie lub:

  • drogą telefoniczną: +48 61 826 85 86

  • e-mail:  rehab@niku.pl