Zawartość

Trening Obwodowy

trening-obwodowy-w-niku-fitness-w-poznaniu
 

Trening obwodowy w Niku Fitness Poznań

Kolejny raz rozpoczynasz dietę? Przetestowałaś już treningi wszystkich pseudo instruktorek, celebrytek i nic? Ciągle odchudzasz się i ćwiczysz, a efektów w dalszym ciągu brak? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że dobrze trafiłaś i treningi obwodowe to dobre rozwiązania właśnie dla Ciebie! Trening obwodowy to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podzielone na stacje. Treningi obwodowe należą do zajęć o dużej intensywności, ale również jest to klasa podczas, której pracuje się nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Z uwagi na dość dużą intensywność i odpowiednie tempo pracy trening ten w szczególności polecamy osobom, które chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Trening obwodowy składa się z kilku stacji, na których uczestnicy wykonują poszczególne ćwiczenia w określonej kolejności i w określonym czasie. Na każdej stacji uczestnik spędza maksymalnie minutę, a pomiędzy stacjami ma około 10 sekund na przejście i odpoczynek.
Trening obwodowy pobudza całe ciało do ćwiczeń i wpływa na wszystkie jego partie. Na zajęciach mogą zostać wykorzystane sprzęty typu hantelki, piłki czy stepy. Prócz korzystania z ciężarków czy piłek, pracujemy również pod ciężarem naszego własnego ciała.

Trening Obwodowy: Na czym polega?

Na treningach obwodowych nie ma nudy i czas u na obijanie. Ćwiczenia są tak dobrane, aby każdy uczestnik popracował nad niedoskonałościami swojej sylwetki. Trening ten polega na zastawieniu kilku ćwiczeń na różne partie ciała i ułożeniu ich w formie obwodu. Takich ćwiczeń może być od 5-10. Ponadto trening na obwodzie koła dodaje motywacji. Podczas trwania treningów obwodowych uczestnicy widzą siebie nawzajem i dodają sobie energii, wspierają się.
W taki sposób możemy wykonać przykładowo 3 obwody. Ogromną zaletą treningu obwodowego jest wszechstronność ćwiczeń. Ćwiczenia angażują zarówno górne jak i dolne partie mięśniowe.


Trening Obwodowy: Efekty

– spalanie tkanki tłuszczowej
– przyspieszenie metabolizmu
– wzrost wydolności organizmu
– kompleksowy rozwój fizyczny organizmu, poprzez zaangażowanie wielu grup mięśniowych w pojedynczym ćwiczeniu
– wzmocnienie mięśni całego ciała
– dodaje pewności siebie i sprawia, że dajemy z siebie więcej


Trening Obwodowy: Dla kogo?

Trening obwodowy przeznaczony jest dla osób, które chcą schudnąć, spalić tkankę tłuszczową i szybko zauważyć efekty. To również odpowiedni trening, dla tych, którzy nie lubią nudy i chcieliby spróbować czegoś nowego. Ponadto to ciekawa metoda, ponieważ odbywa się na obwodzie koła przez co przełamuje bariery, integruje uczestników zajęć i jeszcze bardziej mobilizuje osoby ćwiczące. Ćwiczenia na treningach obwodowych wzmocnią całe Twoje ciało i poprawią kondycję. Nie czekaj, aż nadmiar obowiązków, zbędnej tkanki tłuszczowej i zmęczenie przytłoczy Cię i przestaniesz ćwiczyć. Mimo wszystko warto pamiętać, że same ćwiczenia nie przyczynią się do uzyskania idealnej sylwetki. Bardzo ważną rolę odgrywa zdrowa, zbilansowane dieta, jeśli będziesz jej przestrzegać osiągniesz swój cel!

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć TRENING OBWODOWY, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.