Zawartość

Step

Step aerobik – na czym polega? 

Step aerobik to forma ćwiczeń fitness. Znany również pod nazwą step fitness to ćwiczenia podczas, których wykorzystuje się 20-centymetrową platformę, która nazywa się step. Ćwiczenia odbywają się w rytmie muzyki i polegają na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby.

Podczas zajęć step fitness decathlon sprzęt wykorzystując własny sprzęt w domu można spalić nawet 600 kalorii. Dodatkowym atutem jest możliwość wyrzeźbienia ud oraz pośladów, a także atrakcyjnego wyglądu nabierają całe nogi.

step fitness, niku

 Jak wybierać step do aerobiku?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby przy zakupie zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Tylko wtedy STEP DO ĆWICZEŃ FITNESS będzie spełniał swoje zadanie i będzie bezpieczny podczas ćwiczeń.

Step fitness cieszy się popularnością od lat 90., dlatego każdy sprzęt jest już przetestowany, bardzo dobrze znany i nie ma żadnego problemu z tym, aby wybrać dla siebie odpowiedniej jakości sprzęt pomagający uzyskać jak najlepsze efekty z ćwiczeń. Stepy i steppery do ćwiczeń to bardzo popularne sprzęty, które można kupić do swojego domu. W internecie można znaleźć również wiele poradników, jak zrobić step do ćwiczeń, ale step do ćwiczeń Niku można również kupić w każdym sklepie sportowym.

Efekty ćwiczeń na stepie

Co zyskasz, jeżeli zdecydujesz się na step aerobik? Przede wszystkim można będzie popracować nad wydolnością krążeniowo-oddechową.

Ćwiczenia w bardzo dobry sposób wpływają na kondycję, jak i gibkość. Całe ciało zostaje uelastycznione, a kości zostają wzmocnione. Ponadto, step fitness efekty przynosi również w zakresie redukcji stresu, poprawy samopoczucia. Czy ćwiczenia na stepie efekty forum zbierają pozytywne? Zdecydowanie tak. W internecie krąży od pozytywnych opinii.

CEL: SCHUDNĄĆ DZIĘKI ĆWICZENIOM NA STEPIE

Wybierając step do ćwiczeń 3 stopniowy możesz uzyskać bardzo dobre efekty z odchudzania.

Spalanie kolejnych kilogramów będzie bardzo proste, a w dodatku step aerobik kroki proponuje bardzo różnorodne. Na początku są one proste, ale w miarę upływu czasu można je bardziej komplikować i przyspieszać tempo.

STEP w Niku Fitness Poznań

trening choreograficzny z wykorzystaniem platformy zwanej stepem. Step należy do najbardziej lubianych i najpopularniejszych zajęć aerobowych na świecie. Intensywność fizjologiczna zależy w dużym stopniu od wysokości stepu, który każdy reguluje indywidualnie. Podczas zajęć „Step” można zmierzyć się z dużą ilością różnych kombinacji ruchowych co sprawia, że trening na stepie to wspaniała zabawa dla każdego.

Step: Na czym polega?

Step to forma zajęć choreograficznych polega na stopniowym poznawaniu kolejnych elementów układu choreograficznego tak, by pod koniec ćwiczeń wykonać go w całości. Ten intensywny trening ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawić koordynację ruchową i pamięć oraz zapewnić dużą dawkę radości, dzięki specjalnie dopasowanej do układu energetycznej muzyce.

Step: Efekty

– poprawa koordynacji i pamięci ruchowej
– poprawa wydolności organizmu
– redukcja tkanki tłuszczowej
– wzmocnienie dolnych partii ciała

Step: Dla kogo?

Na Stepie mogą ćwiczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu, ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń i pozwala uniknąć obciążania stawów. Ważne jest, aby dobrze się czuć przy wykonywaniu choreografii, czerpać z tego radość i satysfakcje. Te zajęcia pozwalają rozładować energię całego dnia. Dlatego warto spróbować i sprawdzić czy taka forma aktywności odpowiada naszym upodobaniom i predyspozycjom. Ważne, aby wcześniej zwrócić szczególną uwagę na nasze stawy kolanowe. Jeśli na co dzień nie odczuwamy bólu w stawach, nie ma przeciwwskazania do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach. Zajęcia bardzo dobre dla osób grających w tenisa, ponieważ poprawiają koordynacje ruchową. Podczas wykonywania ruchu wchodzenia i schodzenia ze stepu następuje poprawa pracy nóg, co jest niezwykle przydatne, dla osób uprawiających tenis.

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć STEP, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.