Zawartość

bodyART

bodyART® w Niku Fitness Poznań

To jeden z najbardziej docenianych treningów funkcjonalnych, formą fitness z nurtu Body and Mind, został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera – jednego z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej. bodyART® to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu. Umożliwia praktykę każdemu prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii.

bodyART®: Na czym polega?

Bodyart – połączenie jogi, oddechu i tańca. To nowa, powstała zaledwie kilkanaście lat temu metoda, która bardzo szybko zdobywa sobie zwolenników w Europie i Ameryce. Bazując na jodze, ćwiczeniach rehabilitacyjnych i klasycznych technikach regulacji oddechu, stworzył system ćwiczeń doskonały dla współczesnego, zabieganego i zapracowanego człowieka. Podstawą bodyARTu® jest połączenie treningu i relaksu, oraz wykorzystaniefunkcji poszczególnych mięśni i organów ludzkiego ciała. Podmiotem tej metody jest człowiek jako całość. Celem ćwiczeń jest przede wszystkim odzyskanie świadomości własnego ciała. Głównym priorytetem BodyART® jest spojrzenie na człowieka jako na funkcjonalną jednostkę. W przeciwieństwie do klasycznego treningu siłowego, skoncentrowanego na pojedynczych mięśniach, w BodyART® ciało człowieka jako całość ma pierwszeństwo. BodyART® zawiera elementy yogi, fizjoterapii, japońskiej DO IN, nowo powstałych pozycji oraz klasycznych technik oddechu, tworząc synergię treningu fizycznego i odpoczynku umysłowego.

bodyART®: Efekty

– relaks, odstresowanie
– modelowanie sylwetki
– wysmuklenie ciała
– zwiększenie świadomości ciała

bodyART: Dla kogo?

BodyART® można ćwiczyć w każdym wieku. Trening uczy świadomości swojego ciała i fantastycznie odpręża. Kształtuje siłę, elastyczność, poprawia postawę ciała, wyszczupla.Zajęcia bodyART można polecić wszystkim osobom, które do tej pory unikały treningów mentalnych, uważając je za nieciekawe lub zbyt mało wymagające.
Dzięki technikom oddechu i koncentracji, każde z ćwiczeń jest wykonywane świadomie w wolnym tempie, stąd ciało doświadcza dostatecznej ilości czasu, by przeciwstawić się negatywnie obciążającym je lub zbyt szybkim, nieświadomie wykonywanym ruchom, a tym samym pozbywa się i eliminuje dawne, nieprawidłowe nawyki ruchowe.

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć bodyART, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.