Zawartość

Świadome żywienie

Próbujesz schudnąć, rozbudować masę mięśniową, dobrać suplementację, a może właśnie dowiedziałe/aś się, że jesteś „posiadaczem” nowej choroby, w której kluczowe jest żywienie? Nasz dietetyk personalny pomoże Ci osiągnąć cel i poprawić zdrowie.

dietetyka

Pamiętaj, że dieta to coś więcej niż żmudny okres walki o efekty, to nauka zdrowego żywienia na całe życie, która wpływanie na większość jego aspektów. Diety cud, fascynujące metody na redukcję masy ciała zalewają Internet i kolorowe magazyny. Jednak nie tędy droga. Drastycznie niskimi kalorycznościami, monotonnymi i niedopasowanymi jadłospisami możesz jedynie nabawić się efektu jojo, niedoborów, a co więcej skutecznie zniechęcić się do dbania o lepszą sylwetkę i poprawę zdrowia. Jak do tego nie dopuścić? Najlepszą metodą jest zaufanie specjaliście. Indywidualne podejście, dopasowana dieta i pakiet motywacji – na to możesz liczyć, powierzając swoje zdrowie dietetykowi Nikureha – mgr inż. Justynie Piechockiej. Jadłospisy układane przez dyplomowanego dietetyka personalnego będą do Ciebie idealnie dopasowane, zarówno względem kaloryczności, zapotrzebowania na poszczególne składniki, jak i specyficznych potrzeb wynikających z chorób, dolegliwości, czy odmiennych stanów fizjologicznych. Dietetyk weźmie pod uwagę również Twoje preferencje i przyzwyczajenia, co zwiększy motywacje do stosowania porad i przestrzegania jadłospisu.  Diety są indywidualnie skomponowane, a więc uwzględniają wszystkie potrzeby, co uczyni je skutecznymi i bezpiecznymi.

dieta

 

Czego możesz się spodziewać, przychodząc do naszego dietetyka? Pierwsza wizyta trwa około 60 minut, ma charakter poufny, a uzyskane informacje posłużą jedynie do opracowania indywidualnie dopasowanej diety. Na spotkanie należy się jednak przygotować. Już wcześniej spisz co najmniej  3 – dniowy (a najlepiej tygodniowy) jadłospis z uwzględnieniem godzin, rodzajów i przybliżonej gramatury posiłków, przekąsek pojawiających się między posiłkami, napojów i dodatków, takich jak cukier do kawy i herbaty, ketchup, majonez itp., dodaj też godziny rodzaj ewentualnej aktywności fizycznej i przyjmowanych suplementów. Dzięki temu dietetyk będzie mógł dokładnie przeanalizować Twoje żywienie i już na pierwszej wizycie wskazać niedociągnięcia, które łatwo wprowadzisz w życie jeszcze przed zastosowaniem jadłospisu. Na pierwszej wizycie nie zabraknie również czasu na dokładny wywiad zdrowotny i żywieniowy, a także na pytania o Twoje preferencje i przyzwyczajenia. Dietetyk wykona ponadto pomiary masy, składu ciała oraz obwodów talii i bioder. Warto o tym wspomnieć, ponieważ wymaga to odpowiedniego przygotowania. Analizator składu ciała działa na zasadzie bioimpedancji (przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek organizmu), dlatego pomiar musi być wykonywany na gołe stopy, a przeciwwskazaniem do jego wykonania jest: epilepsja, ciąża, metalowe implanty, rozrusznik serca, miesiączka. Analiza pozwoli sprawdzić takie parametry jak masa ciała (kg), zawartość tkanki tłuszczowej (%), masa mięśniowa (kg), całkowita zawartość wody w organizmie (%), wskaźnik dziennego zapotrzebowania na kalorie DCI, zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej oraz wiek metaboliczny. Na wizytę przyjdź więc w lekkim ubraniu, co najmniej 3 h po posiłku. Do 12 h przed wizytą nie pij kawy, alkoholu oraz unikaj wzmożonej aktywności fizycznej.  Na spotkanie z dietetykiem zabierz również wyniki podstawowych badań diagnostycznych (nie starszych niż pół roku), opakowania przyjmowanych leków i spis dolegliwości, które Cię trapią. Będzie to niezbędne w czasie komponowania diety. Na końcu spotkania wspólnie ustalicie dokładny cel,  satysfakcjonującą Cię częstotliwość spotkań (dietetyk radzi, ale nie narzuca!) i metody oraz harmonogram współpracy.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem upłynie Ci więc na luźnej rozmowie, ważne, aby powiedzieć jak najwięcej o sobie i skrupulatnie odpowiadać na pytania, a także je zadawać w trakcie rozmowy. Dokładny wywiad, analiza dotychczasowego żywienia i wyników badań dopełniona pomiarami  – to od tego zależy, czy posiłki będą idealnie do Ciebie dopasowane i spełnią swoją funkcję, nie ważne, czy chcesz schudnąć, rozbudować mięśnie, poprawić zdrowie, czy po prostu urozmaicić swoje żywienie.

Ponieważ diety układane są indywidualnie, jadłospisy po pierwszej wizycie dostaniesz mailem lub pocztą tradycyjną maksymalnie 5 dni roboczych po wizycie. Oczywiście możesz zażyczyć sobie osobnego spotkania w celu samodzielnego odebrania i omówienia szczegółowego jadłospisu.

Na kolejnych spotkaniach, zgodnych z ustalonym wcześniej harmonogramem, sprawdzane będą zmiany pomiarów i składu ciała oraz omawiane zostaną sytuacje problematyczne. Dietetyk oceni postępy, zdecyduje o kierunku dalszego przebiegu kuracji i rodzaju kolejnej diety, odpowie także na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, które zrodziły się w czasie stosowania diety.  Pomiędzy wizytami możesz także dzwonić do dietetyka w wyznaczonych godzinach i pytać o bieżące problemy, a także po prostu porozmawiać w chwilach zwątpienia.

fruits and berries

Postaramy się, aby Twoja przygoda z dietą była przyjemnością, a nie etapem w życiu, o którym lepiej jak najszybciej zapomnieć. Personalnie dopasowana dieta pod czujnym okiem specjalisty bezstresowo doprowadzi Cię do celu i zapewni utrzymanie efektów.