Zawartość

W Niku same nowości…

… zabraknie Ci czasu, aby przyjść na wszystko!

Jak co roku we wrześniu rozpoczynamy kolejny sezon treningowy w Niku Fitness. Wydawać by się mogło, że nic się u Nas nie zmienia, a to akurat nieprawda! Wraz z nowym sezonem w naszym klubie kilka spraw uległo zmianie. Podczas wakacji przeprowadziliśmy częściowy remont naszego klubu, stworzyliśmy nową salę do zajęć prozdrowotnych, a także z nowym planem zajęć wprowadziliśmy kilka istotnych ulepszeń- dodaliśmy i wznowiliśmy klasy, zwiększyliśmy ich ilość i powiększyliśmy naszą kadrę instruktorów. To jeszcze nie koniec zmian, ale o reszcie planów napiszemy w kolejnym artykule. W związku z otwarciem nowego Studio Body&Mind w Niku zwiększyła nam się ilość zajęć prozdrowotnych, na które serdecznie zapraszamy.

daria pomniejszone

Nowe klasy fitness w Niku Fitness.

Pilates- reaktywacja.

System ćwiczeń powstał na początku XX wieku i został stworzony przez Josefa Pilatesa. Ten trening ma na celu rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Pilates to program treningowy wykorzystywany przez sportowców wielu dziedzin. Został wymyślony, aby umożliwić sportowcom powrót do ćwiczeń po kontuzjach a także, żeby utrzymać dobrą formę i wspierać system treningowy osoby ćwiczącej niezależnie od dziedziny. Podczas zajęć Pilates wzmacnia się też mięśnie małe i słabe tzw. głębokie, z których istnienia często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy ćwiczyć. Pilates w Niku, w nowym sezonie będzie odbywał się 2 razy w tygodniu:
– wtorki o godzinie 20:00
– czwartki o godzinie 18:30.
Warto również wspomnieć, iż będzie to nowa grupa, gdzie każdy będzie miał okazję od podstaw poznać zasady tego stylu ćwiczeń. To idealna metoda treningowa dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, a także dla osób, które chcą popracować nad techniką i dalej rozwijać się w dziedzinie fitness. Zajęcia Pilates w Niku poprowadzi nowa instruktorka- Paulina. Nowa w naszym klubie, ale doświadczenie ma już niemałe. Ma trzeci- czyli najwyższy poziom wykształcenia w zakresie Pilatesu, dlatego bez obaw oddajemy was pod jej opiekę. Serdecznie zapraszamy na te zajęcia, ponieważ jest to sprawdzony, bardzo dobry i przynoszący efekty program treningowy, po którym z pewnością poczujecie się jak nowo narodzeni. Tę metodę treningową wybrało już wiele osób na całym świecie. Dzięki temu, takie osobistości jak Kate Hudson, Miley Cyrus czy Anna Mucha, cały czas są w nienagannej formie.

Joga- 2x więcej!

Może Joga w naszym planie to dla Was żadna nowość, ale z pewnością ucieszy Was fakt, że w nowym planie zajęć jest jej aż dwa razy więcej. Joga odbywa się teraz 4 razy w tygodniu!
– poniedziałki o godzinie 19:30
– wtorki, czwartki o godzinie 9:00
– piątki o godzinie 20:00.
Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ mamy teraz Jogę i rano i wieczorem. Ci, którzy pracują od rana mogą przyjść wieczorem i trochę się zrelaksować. Kolejnym plusem jest to, że do naszego grona instruktorów Jogi wraca dobrze Wam znana z lat ubiegłych- Magda, która poprowadzi zajęcia we wtorki i piątki. Joga łączy ciało i umysł, to metoda będąca podstawą większości programów fitness. Ponadto dzieli się na kilka rodzai i nurtów. Ale to z pewnością już wiecie! Z ciekawostek możemy dodać, że Joga ma także swój dzień w roku- 21 czerwca. Powstał także kierunek studiów o specjalności Joga. Dodatkowo warto wspomnieć o znanych osobach, które ćwiczą Jogę i po dziś dzień pozostają w dobrym zdrowiu i kondycji, należy do nich Madonna, Sting, Nicolas Cage czy Krzysztof Materna.

Zdrowy Kręgosłup- dla każdego coś dobrego!

Ta klasa w nowym sezonie również podwoiła swoją ilość. Dlaczego to tak istotne zajęcia? Po pierwsze dlatego, że są one skierowane do osób w każdym wieku i zalecane wszystkim, ponieważ jest to forma profilaktyki kręgosłupa a nie rehabilitacji. Każdy powinien wygospodarować chociaż godzinę w swoim harmonogramie tygodnia, aby zadbać o swój kręgosłup, bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Po drugie zajęcia Zdrowy Kręgosłup są szczególnie polecane osobom, które nigdy nie ćwiczyły i dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem fitness. A po trzecie każdy z nas po całym dniu ciężkiej pracy zasługuje na chwilę relaksu, nieprawdaż? Oczywista sprawa, ale należy pamiętać też o tym, że kręgosłup również potrzebuje odpoczynku. Najlepiej aktywnego. Te zajęcia z pewnością przyniosą ulgę Waszym kręgosłupom. Nie zastanawiajcie się już nad niczym więcej, tylko torba w dłoń i gnajcie na te zajęcia, bo grunt to zdrowie i każdy to powie. Zapraszamy:
– poniedziałki o godzinie 09:00
– wtorki i czwartki o godzinie 17:30
– soboty o godzinie 10:00.

IMG_9329

Stretching- nie zbędna część każdego treningu.

Każdy niby wie, że trening powinien składać się z podstawowych elementów – rozgrzewka, część główna i stretching. A ile osób poza tym, że o tym wie, praktykuje te starą jak świat zasadę? Nie wiele… A szkoda, ponieważ właściwie przeprowadzany stretching bardzo pozytywnie wpływa na nasze ciało, ponieważ zwiększa naszą gibkość, wysmukla mięśnie i zwiększa zakres ruchu. W naszym planie zajęć ta pozycja pojawiła się aż 3 razy :
– poniedziałki o godzinie  21:00
– środy o godzinie 19:00
– soboty o godz. 12:00.
Kończąc trening każdy instruktor przeprowadza krótki stretching, jednakże nie jest on wystarczający. Jeśli chcecie pozbyć się uczucia sztywności, uniknąć bólu lub po prostu jeszcze lepiej się poczuć skorzystajcie z tych zajęć chociaż raz w tygodniu, a z pewnością poczujecie różnicę. Nie wiele osób wie, ale stretching to nie tylko rozciąganie, aby był dobry należy go wykonywać w odpowiedni sposób. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają nasi instruktorzy, oni najlepiej powiedzą jak to należy robić. Nie czekaj, tylko zacznij działać, najlepiej z nami w Niku Fitness.

Szukasz mocnych wrażeń? Wybierz FACTS.

Jeśli szukasz mocnego treningu, w 100% znajdziesz to na zajęciach FACTS. To nowoczesny rodzaj treningu funkcjonalnego, który całościowo oddziałuje na nasze ciało. Jest to alternatywa dla osób, które pragną spróbować czegoś nowego i chcą pójść o krok dalej w swoim rozwoju fizycznym. To przełomowy treningi, dlatego, że łączy w sobie esencje wielu treningów fitness. Z wielu metod treningowych zostało wyciągnięte co najlepsze i złączone w jedną, bardzo spójną całość. Ogromną zaletą FACTS jest jego kompleksowość, ponieważ integruje ze sobą trzy części różnych treningów:
– movementFACTS – nauka mobilizacji, stabilizacji, balansu świadomości ciała i czucia głębokiego,
– hitFACTS – integralny i funkcjonalny trening interwałowy
– fascialFACTS – relaksacja powięziowa, często pomijana.
To klasa, która od uczestników wymaga zaangażowania, wytrzymałości i dobrej kondycji, ale również wskazana dla osób, które dopiero zaczynają pracę nad własnym ciałem. FACTS uczy właściwych nawyków i sprawia, że uczestnicy wykonują ćwiczenia we właściwy sposób. Ta propozycja, która ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie, zapraszamy na te zajęcia
– środy o godzinie 19:30.

IMG_0301

Spalanie- ważna sprawa!

Trening obwodowy to ostatnia z naszych nowych propozycji zajęć. Ten rodzaj zajęć polecamy szczególnie osobom, które pragną pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Trening ten polega na zastawieniu kilku ćwiczeń na różne partie ciała i ułożeniu ich w formie obwodu. Takich ćwiczeń może być od 5-10. Następnie wykonujemy po kolei każde ćwiczenie, na przykład przez 30 sekund, z krótką przerwą pomiędzy przejściem do kolejnego ćwiczenia. W taki sposób możemy wykonać 3 obwody.
Trening obwodowy pobudza całe ciało do ćwiczeń i wpływa na wszystkie jego partie. Na zajęciach mogą zostać wykorzystany sprzęt typu hantelki, piłki czy stepy. Trening obwodowy przeznaczony jest dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową i szybko zauważyć efekty. Trening obwodowy w Niku Fitness:
 wtorki o godzinie 20:00.
Nie może Was zabraknąć!

Mamy nadzieję, że nowy plan jak również zajęcia przypadną Wam do gustu. Staramy się, aby klasy były na najwyższym poziomie. Zależy nam na Waszej satysfakcji i spektakularnych efektach. Gdybyście mieli dodatkowe pytania jesteśmy do Waszej dyspozycji.