Zawartość

PILATES

Piletes, to metoda, która często określana jest jako pierwsza z bezpieczniejszych metod aktywności fizycznej. Ma na celu stworzenie równowagi między ciałem a duchem. Sam jej twórca, Joseph Pilates, był osobą niekonwencjonalną i niesztampową. Urodzony w Niemczech, był bardzo chorowitym dzieckiem- cierpiał na krzywicę i astmę. Po wybuchu I wojny światowej został internowany i przebywał w obozie dla jeńców. Tam wymyślił system ćwiczeń wzmacniających, do rehabilitacji i powrotu do formy żołnierzy. Po wyjściu z obozu Pilates powrócił do Niemiec, gdzie usystematyzował i udoskonalił swoją metodę. Od tamtej pory Pilates bardzo się rozwinął i zyskał sobie wielu zwolenników.

Dowiedz się więcej o: Pilates

Jakie efekty daje pilates?

Pilates to seria ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, które są alternatywą dla nudnego fitnessu. Gwiazdy szczególnie umiłowały sobie ten rodzaj ćwiczeń, jako znakomitą aktywność poprawiającą wygląd ciała, rzeźbiącą sylwetkę i pozwalająca na utrzymanie bardzo dobrej kondycji. Wiele ćwiczeń, które wykonuje się w ramach pilatesu jest bardzo przyjemnych, ale też pomagają osiągnąć bardzo dobre efekty, które widać gołym okiem. Jeżeli chcesz uelastycznić ciało, pilates jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

Pilates w Niku, Fitness

Pilates efekty

Pilates efekty przynosi bardzo pozytywne. Oczywiście nie jest to wysiłek, po którym wyjdziemy zlani potem, ale to nie oznacza, że nasze ciało nie pracuje. Nie czekają nas tu zakwasy i mordercze ćwiczenia, ale na pewno trzeba będzie włożyć sporo wysiłku, aby wytrzymać w określonej pozycji. Zdecydowanie, pilates przynosi spektakularne efekty, jeżeli tylko wykonuje się do regularnie. Mięśnie zostają wzmocnione, a wszystkie partie mięśni są angażowane do ruchu. Dzięki temu można cieszyć się z wysmuklania sylwetki, która automatycznie staje się silniejsza i bardziej jędrna. Podczas pilatesu wykonuje się również ćwiczenia na równowagę, co pozwala na poprawienie koordynacji ruchowej. Wykonując pilates, można zapobiec wielu kontuzjom. Zdecydowanie pilates efekty blog przynosi zachwycające.

Pilates dla kogo?

Pilates dla kogo? Na pewno wiele osób się nad tym zastanawia, czy rozpocząć przygodę z pilatesem, czy też nie. Okazuje się, że są to ćwiczenia odpowiednie dla początkujących, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sportem. Ćwiczenia mogą wykonywać również kobiety w ciąży. Są one absolutnie bezpieczne.

Sylwetka wioślarza zawsze jest imponująca, a bez żadnych przeszkód można ją wypracować na siłowni. Wioślarz jakie mięśnie pracują już wiesz, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć ćwiczyć.