Zawartość

Trening Medyczny

IMG_4409---Kopia-1024x983

Posiadasz problem zdrowotny, chcesz rozpocząć rehabilitację lub po kontuzji wrócić do pełnej sprawności? U Nas możesz to zrobić podczas treningów medycznych. 

TRENING MEDYCZNY to trening personalny z fizjoterapeutą, poprzedzony częścią diagnostyczną. Trening ma na celu poprawę codziennego komfortu i jakości życia.

Ciężko trenujesz, ale podczas wykonywania ćwiczeń odczuwasz ból? Czujesz się niestabilnie wykonując niektóre ćwiczenia? Jesteś po kontuzji i nie wiesz czy już możesz rozpocząć samodzielne treningi? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „TAK” to są to treningi właśnie dla Ciebie! Mając na uwadze dobro i komfort ćwiczeń, treningi medyczne odbywają się w oddzielnym studio, które jest specjalnie przystosowane do tego rodzaju zajęć. Spotkanie 1 na 1 z fizjoterapeutą pozwoli na dogłębne zdiagnozowanie Twojego problemu i dobranie odpowiednich treningów w celu jego wyeliminowania.

Posiadasz problem zdrowotny? Zacznij od treningu medycznego!

Nie zależnie od tego jakiego rodzaju jest to problem, te treningi mają na celu sprawić, że wrócisz do ćwiczeń na siłowni. Spotkanie z trenerem medycznym ma przygotować Cię do powrotu do treningów i do samodzielnego wysiłku fizycznego. Treningi medyczne są wskazane dla osób, które przeszły poważne kontuzje i zakończyły już rehabilitację, ale jeszcze nie czują się na siłach, aby zacząć treningi na siłowni lub zajęciach grupowych. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie ćwiczyły, a chcą swoją przygodę ze sportem rozpocząć świadomie. Trening medyczny to świetna profilaktyka przeciwbólowa, która pomoże Ci pozostać w dobrym zdrowiu i zapobiec wielu schorzeniom. To również rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które wcześniej odczuwały dyskomfort lub przeszły kontuzję i rehabilitację takich narządów ruchu jak:
–  ACL- więzadło krzyżowe przednie
– Zabieg artroskopii
– Wszelkiego rodzaju skręcenia, zbicia, stłuczenia
– Zerwania mięśni
– Kontuzje barków- niestabilność, ograniczenie ruchomości w stawie.

Jeśli posiadasz tego rodzaju problemy, nie czekaj aż się pogłębią tylko umów się na trening!

Czy jeśli jestem zdrowy to czy warto przyjść na taki trening?

Oczywiście, że warto!

To nie musi być rehabilitacja to przede wszystkim profilaktyka. Każdy z Nas powinien zadbać o zdrowie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy siedzący tryb życia prowadzi 90% społeczeństwa. Nie pozwól, aby twój kręgosłup był przykuty do kanapy i telewizora, tylko wstań i zrób coś ze sobą. Trening medyczny doskonale wzmocni Twoje mięśnie a nie tylko ich główne partie. Taki rodzaj ćwiczeń oddziałuje na mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za stabilizację. Dzięki nim zapobiegamy i leczymy wady postawy. To nasze fundamenty, dzięki którym podtrzymujemy szkielet osiowy. Mięśnie głębokie nas zabezpieczają i wspomagają właściwą koordynację i równowagę ciała.

Trening medyczny wspomaga naszą propriocepcję. Pewnie teraz każdy zadaje sobie pytanie CO TO JEST? Propriocepcja jest niczym innym jak zmysłem orientacji ułożenia części własnego ciała.

Ćwiczenia propriocepcyjne należą do treningu funkcjonalnego, który poprawia nasze zdolności motoryczne. Niewiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego podczas zwykłych codziennych czynności doświadczamy kontuzji, np. podczas noszenia zakupów, chodzenia, sprzątania. Wiele osób regularnie trenujących na siłowni wygląda olśniewająco, ale niestety nie idzie to w parze z tym co dzieje się we wnętrzu ich organizmu. Rdzeń i stabilność sylwetki są bardzo dalekie od ideału.

Trening medyczny jest również wskazany, dla osób z dużą otyłością. Wynika to z kilku czynników. Jeśli dana osoba ma już otyłość, nie powinna zbytnio obciążać stawów- skakać, biegać, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego taki rodzaj treningu pobudzi nasze ciało do dalszych ćwiczeń. Trener zmotywuje do działania i sprawi, że dana osoba lepiej poczuje się we własnej skórze. Ponadto warto podkreślić, że treningi medyczne odbywają się w osobnej sali, dlatego ich uczestnicy, nie będą czuli się skrępowani podczas ich odbywania. Warto przypomnieć, że te treningi wzmacniają mięśnie głębokie . To najlepszy wybór zajęć, dla osób rozpoczynających treningi.

Nie czekaj!

Umów się na trening medyczny już dziś! Nasi eksperci czekają na Ciebie każdego dnia.

Możesz umówić się na trening bezpośrednio podczas pobytu w klubie lub drogą telefoniczną i e-mail.