Zawartość

Masaż

IMG_13011024x683

Niku Rehab masaże.

Spośród szerokiej gamy masaży Niku Rehab szczególnie poleca: masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy oraz masaż bańką chińską. Same nazwy nie mówią nam zbyt wiele, dlatego bliższe zapoznanie się z każdym z nich pozwoli nam dokonać odpowiedniego wyboru.

Na początek klika zasad! Przed każdym masażem powinniśmy jasno określić nasze potrzeby, dolegliwości lub schorzenia ponieważ to pomoże masażyście dobrać rodzaj masażu i skupić się na danych partiach ciała. Dopełnieniem jest wybór odpowiedniego olejku, do masażu klasycznego i relaksacyjnego powinniśmy wybrać taki olejek, którego nuta zapachowa nam najbardziej odpowiada, natomiast do masażu sportowego powinniśmy wybrać olejek rozgrzewający bądź taki, który ostudzi i ochłodzi nasze mięśnie.

Masaż klasyczny

To najpopularniejszy masaż, który rozluźnia, uspokaja i skutecznie poprawia nastrój. Wywiera bezpośredni wpływ na organizm i zapobiega wielu chorobom. Likwiduje ból i leczy wiele schorzeń między innymi szyi, karku, pleców, kończyn. Wpływa dobroczynnie na ciało, poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej ukrwiona i dotleniona.

Masaż relaksacyjny

Łączy on zalety masażu klasycznego i energetycznego. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym, Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania między innymi bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Masaż ten daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych czy depresyjnych, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność i jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku.

Masaż sportowy

To masaż idealny dla ludzi aktywnych. Jego celem jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia powstałego na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, zakwasów bądź likwidacja powstałych kontuzji. Pozwala on rozluźnić mięśnie i przyspieszyć ich regenerację. Występuję w kilku formach jako masaż przed-wysiłkowy, który ma na celu przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego, między wysiłkowy , wykonywany jest w przerwach między wysiłkami, by podtrzymać wysoką aktywność organizmu oraz po-wysiłkowy, który skraca czas regeneracji organizmu.

Masaż bańką chińską

Banka chińska najczęściej wykonana z gumy… Technika masażu bańką chińską została zapożyczona z medycyny ludowej, w której bańki wykorzystywano w leczeniu grypy czy przeziębienia. Dzisiaj masaż bańką chińską wykonuje się w celu likwidacji cellulitu czy zmniejszenia rozstępów, bólów mięśni oraz kręgosłupa. Zalecany przy dolegliwościach mięśniowych, bólach migrenowych oraz nerwobólach. Przy problemach z ukrwieniem, redukcją tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki.