Zawartość

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest to szczególny rodzaj masażu zalecany osobom zawodowo lub amatorsko uprawiającym sport. Jest to najlepsza forma uzupełniająca trening pozwala na poprawę kondycji mięśni, poprawia ich kurczliwość i tempo regeneracji, a co za tym idzie wpływa na wynik sportowy.

Chwyty w masażu sportowym są zazwyczaj zbliżone do tych stosowanych w masażu klasycznym, tylko wykonywane są energiczniej i przy użyciu większej siły. Dlatego czasami można odczuwać efekty masażu też następego dnia tak jak po treningu. Intensywność masażu zależy od fazy treningu, w której obecnie znajduje się klient.

Masaż sportowy ma wiele korzyści: m.in.:
• przygotowuje mięśnie do wysiłku,
• poprawia ich ukrwienie,
• zapobiega kontuzjom,
• przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii z mięśni,
• zapobiega potreningowej bolesności mięśni (potocznie zwanej zakwasami),
• przyspiesza regeneracje organizmu.

Masaż sportowy to najlepszy sposób na pozbycie się napięć mięśniowo-powięziowych, które wpływają negatywnie na jakość treningu i samopoczucie.

W Niku Rehab dostosowujemy rodzaj masażu sportowego do aktualnych potrzeb klienta. Inaczej będzie wyglądał masaż przed ważnym treningiem czy zawodami np. sztuk walki, gdzie ważne jest pobudzenie i rozgrzanie mięśni, a inaczej masaż zawodnika po maratonie, gdzie najważniejsza jest regeneracja, poprawa krążenia oraz rozluźnienie zbolałych mięśni.

Chętnie wspieramy też sportowców, którzy przeżywają trudne momenty kontuzji czy przeciążeń uzupełniając masaż o techniki fizjoterapeutyczne i osteopatyczne. Mogą Państwo mieć pewność, że za każdym razem zabieg będzie przeprowadzony tak, by przyniósł jak nawięcej korzyści dla sportowca, który do nas trafia.

Jeśli chcesz uzyskać poradę u specjalisty w Niku Rehab to umów się na konsultację już dziś:

drogą telefoniczną: +48 61 826 85 86 lub +48 792 660 069

e-mail:  rehab@niku.pl