Zawartość

Dietetyk

IMG_4341copyxsmall

Przyszła wiosna, za chwilę powoli będziemy przygotowywać się do wakacyjnych urlopów, a jednocześnie myśleć o utracie nadprogramowych kilogramów. Jeśli chcesz schudnąć, nie wiesz, jak dobrać suplementację w czasie ćwiczeń lub co jeść w konkretnej jednostce chorobowej, na którą cierpisz, to zapraszamy do Niku Rehab – nasz Dietetyk Personalny pozwoli Ci osiągnąć każdy cel żywieniowy.

Dieta kojarzy Ci się z rygorem, licznymi odstępstwami i efektem jojo? To tylko dlatego, że nie natrafiłeś/aś na odpowiednią osobę, która Cię przez ten trudny czas przeprowadzi. To dieta ma dopasować się do Ciebie, a nie Ty do diety! Pamiętaj, że odchudzanie to nie tylko wyrzeczenia. To zamiana nawyków i niekorzystnych przyzwyczajeń, to dopasowanie żywienia pod Twoje indywidualne preferencje. Ma ona na celu nie tylko redukcję masy ciała i poprawę zdrowia, ale też odkrycie nowych smaków i przyjemności z jedzenia. Tylko takie działanie ma sens. Niskokaloryczne diety, monotonne posiłki i brak odpowiedniego wsparcia specjalisty najczęściej zamiast radości ze szczupłej sylwetki i zdrowia, dają  załamanie związane z efektem jojo, licznymi niedoborami. W konsekwencji takie postępowanie zniechęca do dbania o lepszą sylwetkę.

Pamiętaj, że każda dieta powinna stopniowo wprowadzać prawidłowe nawyki. To ewolucja, a nie rewolucja. Ta druga rzadko kiedy w żywieniu wychodzi nam na zdrowie. Indywidualne podejście naszego Dietetyka Personalnego mgr inż. Justyny Piechockiej pozwoli Ci zapomnieć o wcześniejszych negatywnych doświadczeniach z odchudzaniem i sprawi, że zaczniesz cieszyć się jedzeniem, a w konsekwencji efektami.

Już na pierwszej wizycie, która potrwa około 90 minut, dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad zdrowotny i żywieniowy, podczas układania diety weźmie również pod uwagę Twoje indywidualne preferencje żywieniowe oraz przyzwyczajenia. Razem ustalicie, jakie będzie tempo wprowadzanych zmian, częstotliwość spotkań oraz bezpieczne tempo osiąganych efektów (np. w czasie odchudzania).  Na pierwsze spotkanie z dietetykiem zabierz aktualne badania lekarskie oraz uzupełniony dzienniczek żywieniowy z kilku dni – pozwoli on dietetykowi lepiej dobrać dietę i zapoznać się z Twoimi przyzwyczajeniami. Nasz dietetyk jest również do Twojej dyspozycji poza godzinami przyjęć w gabinecie, możesz do niego zadzwonić, napisać smsa, czy maila z każdym problemem lub w razie spadku motywacji.

Na kolejnych wizytach dietetyk monitoruje efekty, stan zdrowia i samopoczucie, notuje też cierpliwie wszystkie sugestie odnośnie jadłospisu i oczekiwania.  Zdecyduje ponadto o kierunku dalszego przebiegu kuracji i szczegółach bilansowania jadłospisów, odpowie także na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, które zrodziły się w czasie stosowania diety.  Każda wizyta będzie obejmowała również analizę składu masy ciała na specjalnym analizatorze działającym na zasadzie bioimpedancji (przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek organizmu). Warto o tym fakcie wiedzieć wcześniej, ponieważ wymusza to przybycie na wizytę na czczo (co najmniej 3 godziny po posiłku), w lekkim ubraniu, a do 12 godzin przed badaniem powstrzymanie się od picia kawy, alkoholu oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej. Aby pomiar był dokładny, musi zostać wykonany na gołe stopy.  Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest: epilepsja, ciąża, metalowe implanty, rozrusznik serca, miesiączka. Warto zadbać o właściwe przygotowanie do badania, ponieważ dzięki niemu sprawdzisz takie parametry jak masa ciała (kg), zawartość tkanki tłuszczowej (%), masa mięśniowa (kg), całkowita zawartość wody w organizmie (%), wskaźnik dziennego zapotrzebowania na kalorie DCI, zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowej oraz wiek metaboliczny. Wszystko to przyczyni się do jeszcze lepszego zbilansowania diety oraz skrupulatnego monitorowania wyników.

Jadłospisy układane są indywidualnie, dlatego nie otrzymasz planu już na pierwszej wizycie, dostaniesz je mailowo lub sam odbierzesz w siedzibie Niku w ciągu 5 dni roboczych.

Dokładny wywiad, analiza dotychczasowego żywienia, ustalenie potrzeb i celów oraz  weryfikacja wyników badań dopełniona pomiarami  - to od tego zależy, czy posiłki będą idealnie do Ciebie dopasowane i spełnią swoją funkcję. Nie ma znaczenia, czy chcesz schudnąć, rozbudować mięśnie, podbudować zdrowie, czy „jedynie” urozmaicić swoje żywienie – szeroko pojęty indywidualizm i zadowolenie z otrzymanego jadłospisu jest podstawą Twojego sukcesu w stosowaniu diety.

O szczegółach oferowanych w Niku rehab diet, takich jak: dieta redukcyjna, na przytycie, dla sportowców, w poszczególnych chorobach i stanach fizjologicznych, poinformujemy w kolejnych wpisach.

Zapraszamy!