Zawartość

Body Sculpt

BODY SCULPT– zajęcia statyczne o umiarkowanej intensywności, których głównym celem jest rzeźbienie ciała i modelowanie sylwetki. Podczas ćwiczeń wykorzystuje się ciężarki i stepy, które wymuszają większą pracę mięśni. Umiarkowane tempo treningu pozwala na dokładne i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń.
Głównym celem treningu Body Sculpt jest bardzo dobrym przygotowaniem do wszelkiego rodzaju sportów zimowych i letnich (narty, snowboard, windsurfing, surfing, kajt). Istotą Body Sculptingu jest wielokrotne powtarzanie statycznych ćwiczeń, które opierają się na dokładności i pilności w wykonywaniu.

Body Sculpt: Na czym polega?
Wszystkie zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która rozgrzewa mięśnie i przygotowuje nasze ciało do intensywniejszych ruchów. Po tym etapie można przejść do ćwiczeń podstawowych. Przeznaczone są do wzmocnienia mięśni brzucha i pleców, które tworzą centrum naszego ciała. Można je wykonywać, leżąc na macie lub w pozycji stojącej. Tok zajęć narzuca instruktor prowadzący zajęcia. Po ćwiczeniach angażujących centrum przychodzi czas kończyny górne i dolne. Zajęcia kończą się rozciąganiem i chwilą relaksu.

Body Sculpt: Efekty
– ujędrnienie i rzeźbienie sylwetki
– wzmocnienie mięśni
– poprawa kondycji oraz wytrzymałości organizmu
– zwiększenie siły oraz jędrności i elastyczności mięśni
– utrata tkanki tłuszczowej

Body Sculpt: Dla kogo?
W klubach fitness przyjmuje się, że zajęcia Body Sculpt przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Niewielka intensywność i nieskomplikowany pod względem koordynacyjnym zestaw ćwiczeń, pozwalają uczestniczyć w nich wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. Te zajęcia zalecane są osobom początkującym, z uwagi na umiarkowane tempo, regulowany dobór obciążenia pozwalają ćwiczyć każdemu.

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć BODY SCULPT, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.