Zawartość

Balans

Balans w Niku Fitness

Balans to zajęcia, których podstawą są ćwiczenia równoważone. Tego rodzaju trening ma na celu wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Spokojne zajęcia wzmacniające, podczas, których ćwiczenia wykonywane są powoli i dokładnie.

Idealne dla osób początkujących, ale nie tylko. Jeśli celem osoby ćwiczącej jest wzmocnienie, poprawa koordynacji, bez dodatkowej rozbudowy mięśni. Balans to system ćwiczeń łączący w sobie kilka rodzai zajęć takich jak joga, metoda Pilatesa, ale również Tai Chi.

Balans: Na czym polega?

Ćwiczenia balans pobudzają wszystkie partie mięśniowe – główne oraz głębokie, co powoduje jeszcze lepszą stabilizację. Zajęcia Balans składają się z rozgrzewki połączonej z dynamicznym stretchingiem, która doskonale pobudza cały organizm do działania i dalszej pracy. Następnie instruktor dobiera do grupy odpowiedni program treningowy. Poziom trudności ćwiczeń jest stopniowo zwiększany. W balansie niezwykle istotne jest skupienie i dokładne wykonywanie pokazywanych ćwiczeń. Istotna jest praca nad oddechem. Na koniec klasy Balans, wykonywany jest stretching oraz relaksacja. Ćwiczeniom balans, towarzyszy spokojna, relaksacyjna muzyka.

Balans: Efekty

– zapobiega urazom
– wzmacnia gorset mięśniowy
– wspomagają rehabilitację
– stabilizuje
– zajęcia profilaktyki kręgosłupa
– nauka prawidłowej techniki prowadzenia ruchu
– widoczna poprawa postawy
– uelastycznienie i rozciągnięcie mięśni
– wzmocnienie głównych partii mięśniowych oraz mięśni głębokich
– zmniejszenie poziomu stresu

Balans: Dla kogo?

Zajęcia polecamy każdemu bez względu na wiek i ilosć godzin spędzonych wcześniej na ćwiczeniach. Balans do dokonała forma dla osób po różnego rodzaju urazach. To także światny trening dla osób, które mają problemy ze stawami i kręgosłupem.  Balans to zajęcia dla wszystkich tych, którzy pragną poprawić swoją równowagę i komfort życia codziennego.  Polecamy również wszystkim rozpoczynającym systematyczne  treningi w klubie fitness.

Jeśli masz dodatkowe pytania, dotyczące zajęć BALANS, skontaktuj się z Nami pod nr tel. 61 826 85 82.