Zawartość

FACTS

 

FACTS®

Functional And Careful Training – to holistyczny i kompleksowy trening funkcjonalny.  Trening FACTS traktuje ciało jako całość- jedność. Podczas zajęć FACTS wszystkie poszczególne części Twojego ciała, takie jak: mięśnie, tkanka łączna, układ krążenia działają razem, wspierają się i dzięki temu uzyskiwany jest efekt synergii.
Trening łączy sobie 3 części. Pierwsza z nich ma za zadanie stabilizować nasze ciało. To idealny trening równowagi, który również prowadzi do zauważalnej poprawy komfortu życia. Druga część treningu FACTS to trening interwałowy, który ma na celu poprawę naszej kondycji, siły i wytrzymałości. Ostatnią częścią tego systemu ćwiczeń jest regeneracja, do czego przyczynia się stretching, rozluźnienie i masaż. Ten rodzaj treningu jest stosowany nie tylko przez instruktorów fitness, ale także fizjoterapeutów i trenerów personalnych.

Facts: Na czym polega?

Trening składa się z trzech różnych części:
– movementFACTS – nauka mobilizacji, stabilizacji, balansu świadomości ciała i czucia głębokiego,
– hitFACTS – integralny i funkcjonalny trening interwałowy
– fascialFACTS – aktywna regeneracja.
Lekcja może się składać z jednego modułu lub łączyć je wszystkie.
W zależności od bloku zajęć – zajęcia odbywają się w obuwiu lub bez/ na macie lub bez niej.

FACTS: Efekty

– stabilizacja
– poprawa jakości życia
– minimalizacja podatności na kontuzje
– odnowa, regeneracja
– poprawa wydolności
– ogólna poprawa sprawności

FACTS: Dla kogo?

Jest to trening zarówno dla osób, które swoją przygodę z fitnessem rozpoczęły niedawno, ponieważ uczy podstaw i wyrabia podstawowe nawyki, ale również należy wziąć pod uwagę, że to część główna- interwałowa jest intensywna. FACTS szczególnie polecamy osobom, które szukają alternatywy dla standardowych treningów i nie boją się spocić!